Tygodnik Śląsko - Dąbrowski NSZZ Solidarność

 

Linki

 

 

 

 

Prezes TAURON Polska Energia Remigiusz Nowakowski uczestniczył w debatach i spotkaniach podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego, które odbywa się w Warszawie przy okazji wizyty w Polsce prezydenta Chin - Xi Jinpinga.

 

- Już rozpoczęliśmy współpracę z chińskimi partnerami. W ubiegłym roku ustanowiony został program emisji obligacji o łącznej wartości ok. 1,5 mld euro, z czego ok. 100 mln dolarów objął Industrial and Commercial Bank of China (ICBC). Jesteśmy zainteresowani rozwojem technologii niskoemisyjnych i szukamy partnerów – mówi Remigiusz Nowakowski, prezes TAURON Polska Energia i podkreśla, że Grupa ma projekty, które już niebawem zaprezentuje na rynku.
Wyjaśnia, że TAURON rozważa możliwość pozyskania partnera do budowy elektrowni w Jaworznie o mocy 910 MW (projekt o wartości 1,5 mld dolarów) oraz analizuje możliwość sprzedaży części udziałów w posiadanych farmach wiatrowych o mocy 200 MW. - Mamy propozycje, a ich skala powinna zainteresować chińskich partnerów – dodaje prezes TAURONA.
Wraz z prezydentem Chin do Polski przyjechała delegacja przedstawicieli kilkudziesięciu kluczowych instytucji i firm chińskich, także instytucji finansowych oraz najwyższe kadry zarządzające Państwa Środka.
Jak zapowiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, efektem wizyty chińskiej delegacji w Polsce ma być redukcja naszego deficytu w obrotach handlowych, między innymi poprzez otwarcie chińskiego rynku na nasze produkty rolno-spożywcze, a także polsko-chińskie inwestycje infrastrukturalne, współpraca celna, handel elektroniczny oraz współpraca w zakresie kultury i turystyki.

Źródło: www.extra.jaw.pl

 

 

 

 

Alternative flash content

Requirements

Serwis Informacyjny Solidarności

© 2013 by DP
Powered by Joomla!
Template by SiteGround.
stat4u